Kemer’in En İyi Plaj ve Koyları

Kemer'in En İyi Plaj ve Koyları
Moonlight Plajı

Merhabalar! Kemer, Türkiye’nin güzel sahil şehirlerinden biri olarak ün kazanmış bir tatil beldesidir. Akdeniz’in berrak sularıyla çevrili olan bu güzel bölgenin birbirinden harika plajları ve koylarını sizin için listeledim. Eğer Kemer’de tatil yapmayı planlıyorsanız listedeki yerlerden en az birini ziyaret etmenizi kesinlikle öneririm. İşte Kemer’in en iyi plaj ve koyları

Phaselis Plajı ve Antik Kenti

Tarihi ve doğal güzellikleri bir arada sunan bu plaj, Kemer’in en ünlü noktalarından biridir. Antik kent kalıntılarıyla çevrili olan Phaselis Plajı, sakin atmosferi ve masmavi deniziyle büyüleyicidir. Burada yüzebilir, güneşin tadını çıkarabilir ve antik kalıntıları keşfedebilirsiniz.

Phaselis Plajı

Çıralı Plajı

Doğal güzelliğiyle ünlü olan Çıralı Plajı, Kemer’in en popüler plajlarından biridir. Burada nesli tükenmekte olan deniz kaplumbağalarını gözlemleme şansınız vardır. Ayrıca plajın arkasında yer alan Olimpos Milli Parkı’nı keşfedebilir, doğa yürüyüşleri yapabilirsiniz.

Adrasan Koyu

Sessiz ve huzurlu bir tatil arayanlar için Adrasan Koyu mükemmel bir seçenektir. Yemyeşil doğası ve sakin atmosferiyle ünlü olan bu koyda, denizin tadını çıkarabilir ve güneşlenirken huzurlu anların keyfini yaşayabilirsiniz.

Olimpos Plajı

Kemer’in en popüler plajlarından biri olan Olympos, tarihi kalıntıları ve doğal güzellikleriyle göz kamaştırır. Burada turkuaz renkteki denizde serinleyebilir, çevredeki ağaçların gölgesinde dinlenebilir ve tarihi Olympos kentine bir gezi yapabilirsiniz.

Moonlight Plajı

Eğlence ve dinlenceyi bir arada arayanlar için Moonlight Plajı ideal bir tercihtir. Plajın yakınında birçok restoran, kafe ve bar bulunmaktadır. Gün boyunca güneşin tadını çıkarabilir, akşam saatlerinde ise canlı müzik eşliğinde keyifli bir zaman geçirebilirsiniz.

Çamyuva Plajı

Merkeze yakın bir yer arıyorsanız Çamyuva Plajı’na uğrayabilirsiniz. Adını buradaki yemyeşil ormanlardan alan Çamyuva Plajı’nda ağaçların ve denizin kucaklaştığı bir konumda denize girebilirsiniz. Plaj boyunca çeşitli oteller bulunuyor ve her otelin kendine ait özel bir plajı var ama ücretsiz alanlar da mevcut. Çamyuva Plajı sahilinde çakıl taşları bulunduğu için deniz ayakkabısı getirmeniz iyi olabilir. Dalgasız ve sığ bir deniz olduğu için çocuklar ve yüzme bilmeyenler için oldukça güzel bir deneyim olabilir.

Maden (Atbükü) Koyu

Maden Koyu, diğer adıyla Atbükü Koyu, Kemer’de el değmemiş nadir doğal güzelliklerden biridir. Kemer ilçe merkezine yaklaşık 30 kilometre mesafededir. İsmi, geçmişte bu bölgede gerçekleştirilen madencilik faaliyetlerinden geliyor. Maden Koyu, günübirlik tekne turlarının sık uğradığı popüler bir duraktır. Karadan ulaşımı zor olabilir, rotayı kontrol ederek uygun bir araçla yola çıkmanız gerekiyor ancak etrafı sınırsız yeşil doğal örtüyle kaplı olan, adeta gizli bir cenneti anımsatan ve insanı huzur dolu bir atmosfere sokan Maden Koyu’nu görmek her şeye değer. Antalya’nın hareketli yaşamından kaçıp burada sadece bir gün geçirmek insana çok iyi geliyor. İhtişamlı yeşil ormanlar ve Akdeniz’in berrak mavi denizinin tadını huzur içinde çıkarmak isteyenler için harika bir nokta.

Porto Ceneviz Koyu

Adrasan ile Olimpos arasında, Beydağı Milli Parkı’nın içinde, 1. derece sit alanı olarak korunan Porto Ceneviz Koyu, karayoluyla erişimin olmadığı doğal ve bakir bir bölgenin en güzel noktalarından biridir. Ulaşımın sadece teknelerle yapılabilmesi doğal alanlarının korunmasında büyük bir rol oynamaktadır. Berrak deniziyle Porto Ceneviz Koyu eşsiz  bir doğal güzelliktir. Burada yeşilin ve mavinin her bir tonunu seyredebilir, Akdeniz fokları ve Caretta Carettalar gibi türleri de görebilirsiniz.

Koyun sahil kısmı ince kumlarla kaplıdır ve deniz suyu sakin ve berraktır. Hatta çıplak gözle bile suyun dibini gözlemleyebilirsiniz. Bu nedenle Porto Ceneviz Koyu, dalış tutkunları için de vazgeçilmez duraklardan biridir. Ancak sığ olmadığı için çocuklu aileler ve yüzme bilmeyenler için pek uygun değildir. Koyda herhangi bir ücret alınmasa da çevrede herhangi bir işletme bulunmuyor, bu yüzden hazırlıklı olmanızı tavsiye ederim. Adrasan’dan hareket eden günübirlik teknelerle bu güzel koyda keyifli bir gün geçirebilir ve koyun berrak sularının tadını çıkarabilirsiniz.

Porto Ceneviz Koyu

Her biri benzersiz güzelliklere sahip olan Kemer’in en iyi plaj ve koyları arasında bir seçim yapmak zor olsa da tatiliniz boyunca farklı plajları keşfederek bu güzelliklerin tadını çıkarabilirsiniz. Unutulmaz bir deniz tatili yaşamak isteyen herkese Kemer’in sıcak kumlarını ve berrak sularını öneriyorum!

Total
0
Shares
Alparslan
Turist.

Bir yanıt yazın

Prev
Kemer’de Gezilecek Yerler | En İyi 45 Yer Sıralı Liste

Kemer’de Gezilecek Yerler | En İyi 45 Yer Sıralı Liste

Next
Antalya’nın En İyi ve Popüler Plajları Listesi
Antalya'nın En İyi ve Popüler Plajları Listesi

Antalya’nın En İyi ve Popüler Plajları Listesi

İlginizi Çekebilir

biraztatil.com'dan en iyi şekilde faydalanabilmeniz için çerez (cookie) kullanıyoruz.